Αφιέρωμα στον Χρόνη Αηδονίδη
![expired event](/images/event.done.gr.png)
Spread the word
![](/images/fb_off.png)
![](/images/tw_off.png)
![](/images/pin_off.png)
![Αφιέρωμα στον Χρόνη Αηδονίδη](https://messinia.mobi/media/images/1.618/18-90000/L/article-8132-88881.L.jpg)
Ο Λαογραφικός Όμιλος Χώρας Μεσσηνίας σας προσκαλεί στην εκδήλωση που διοργανώνει στην Χώρα στις 13 Ιανουαρίου 2024. Η εκδήλωση θα ξεκινήσει με την κοπή της πίτας του συλλόγου. Στην συνέχεια θα παρουσιαστούν παραδοσιακοί χοροί από τα παιδικά τμήματα χορού.
Στο γλέντι που θα ακολουθήσει θα συμμετέχει παραδοσιακή ορχήστρα που θα την πλαισιώσουν οι Γάκος Ηλίας, Δημούδης Βαγγέλης, Ηλιάδης Ιάκωβος, Παπαναστασίου Βαγγέλης, Σαραντίδης Βαγγέλης και ο Ζευγίτης Γιάννης.