Keep Dancing στο Μέγαρο Χορού
![expired event](/images/event.done.gr.png)
Spread the word
![](/images/fb_off.png)
![](/images/tw_off.png)
![](/images/pin_off.png)
![Keep Dancing στο Μέγαρο Χορού](https://messinia.mobi/media/images/1.618/18-90000/L/article-8400-91530.L.jpg)
Το Keep Dancing, η σειρά εργαστηρίων που διοργανώνει το Διεθνές Φεστιβάλ Χορού Καλαμάτας σε συνεργασία με τη Δημοτική Σχολή Χορού, επιστρέφει το Σαββατοκύριακο 24-25 Φεβρουαρίου, με το Gravity Play της Σωτηρίας Κουτσοπέτρου.
Το εργαστήρι, θα επικεντρωθεί στη χρήση του βάρους, εξετάζοντας τον τρόπο με τον οποίο επηρεάζει το σώμα μας και την κίνησή μας στον χώρο. Θα αναυθεί η μετάβαση από μια κίνηση σε μια άλλη, θα εντοπιστούν μοχλοί του σώματος και θα υπάρξει πειραματισμός με τη λειτουργία τους σε διάφορα επίπεδα και άξονες. Επιπλέον, θα διερευνηθεί η σχέση σώματος-εδάφους και η ακρίβεια στην πρόθεση της κίνησης και τη σωματική αντίληψη που μπορεί να προκύψει από αυτήν.
ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ
Μέγαρο Χορού Καλαμάτας, 24 και 25 Φεβρουαρίου 2024
Ώρες Διεξαγωγής:
Σάββατο: 17:00-18:30 και 18:30-20:00
Κυριακή: 10:00-11:30 και 11:30-13:00
Κόστος συμμετοχής: 10 ευρώ (5 για μαθητές της Σχολής)
Δηλώσεις συμμετοχής: 2721083086 (καθημερινά, 16:00-20:00) [email protected]
![Πολιτιστικό Καλοκαίρι 2024 και 5ο Παιδικό Πολιτιστικό Φεστιβάλ Καλαμάτας](https://messinia.mobi/media/images/1/19-95000/XS/article-8864-97018.XS.png)
Πολιτιστικό Καλοκαίρι 2024 και 5ο Παιδικό Πολιτιστικό Φεστιβάλ Καλαμάτας
![Κέντρο Δημιουργικού Ντοκιμαντέρ Καλαμάτας-Το Solar Cinema στο Πολιτιστικό Καλοκαίρι](https://messinia.mobi/media/images/1/19-95000/XS/article-8902-97491.XS.png)
Κέντρο Δημιουργικού Ντοκιμαντέρ Καλαμάτας-Το Solar Cinema στο Πολιτιστικό Καλοκαίρι
![Ο Νίκος Οικονομόπουλος στο Γήπεδο του Μεσσηνιακού](https://messinia.mobi/media/images/1/19-95000/XS/article-8774-95918.XS.jpg)