Δημοτικό Ωδείο-Βραδιά Τζαζ
![expired event](/images/event.done.gr.png)
Spread the word
![](/images/fb_off.png)
![](/images/tw_off.png)
![](/images/pin_off.png)
![Δημοτικό Ωδείο-Βραδιά Τζαζ](https://messinia.mobi/media/images/1.618/18-90000/L/article-8375-91214.L.jpg)
Το Δημοτικό Ωδείο Καλαμάτας διοργανώνει το Σάββατο 24 Φεβρουαρίου 2024 και ώρα 20:30 στην αίθουσα συναυλιών του Δημοτικού Ωδείου Καλαμάτας βραδιά με Jazz μουσική.
Συγκεκριμένα, η αίθουσα του Ωδείου μετατρέπεται σε «καλλιτεχνικό καφενείο» φιλοξενώντας ένα Jazz κουαρτέτο που αποτελείται από σημαντικούς καλλιτέχνες στον χώρο της Jazz μουσικής σκηνής.
H τραγουδίστρια Σοφία Μπράιλα, ο πιανίστας Τρύφωνας Τύπου, ο κοντραμπασίστας Αρίωνας Γυφτάκης και ο ντράμερ Αναστάσης Γούλιαρης θα παρουσιάσουν γνωστά Jazz Standards σε πρωτότυπες ενορχηστρώσεις!
Η είσοδος για το κοινό είναι ελεύθερη.