Ημέρα αφιερωμένη στη ψυχική υγεία στην Καλαμάτα
![expired event](/images/event.done.gr.png)
Spread the word
![](/images/fb_off.png)
![](/images/tw_off.png)
![](/images/pin_off.png)
![Ημέρα αφιερωμένη στη ψυχική υγεία στην Καλαμάτα](https://messinia.mobi/media/images/1.618/17-85000/L/article-7738-84209.L.jpg)
Την Παρασκευή, 27 Οκτωβρίου (17:00-21:00) θα πραγματοποιηθεί στην κεντρική πλατεία Καλαμάτας ανοιχτή δράση με ενημέρωση, βιωματικά εργαστήρια και ψυχαγωγία.
Στο πλαίσιο εορτασμού της Παγκόσμιας Ημέρας Ψυχικής Υγείας (10 Οκτωβρίου) οι επαγγελματίες των Μονάδων του Φορέα Θάλπος-Ψυχική Υγεία που δραστηριοποιούνται στον νομό Μεσσηνίας ενώνουν τις δυνάμεις τους για το δικαίωμα κάθε ανθρώπου στην ποιοτική φροντίδα και την καταπολέμηση του στίγματος.