Μικροί Ρήτορες στη Βιβλιοθήκη
![expired event](/images/event.done.gr.png)
Spread the word
![](/images/fb_off.png)
![](/images/tw_off.png)
![](/images/pin_off.png)
![Μικροί Ρήτορες στη Βιβλιοθήκη](https://messinia.mobi/media/images/1.618/17-85000/article-7679-83588.jpg)
Η Δημόσια Κεντρική Βιβλιοθήκη Καλαμάτας διοργανώνει Ρητορικό Όμιλο για παιδιά, με σκοπό την καλλιέργεια επικοινωνιακών δεξιοτήτων μέσα από δραστηριότητες έκφρασης και λόγου. Ο ρητορικός όμιλος θα πραγματοποιεί τις συναντήσεις του δύο φορές τον μήνα.
Το Σάββατο, 21 Οκτωβρίου (11:00-12:00) θα πραγματοποιηθεί η πρώτη συνάντηση στο παιδικό τμήμα της Δημόσιας Κεντρικής Βιβλιοθήκης Καλαμάτας (4ος όροφος) και απευθύνεται σε μαθητές της Ε’ και ΣΤ’ τάξης (10-12 παιδιά).
Συντονίστρια ομίλου: Σταυρούλα Γρουσουζάκου (εκπαιδευτικός).
Πληροφορίες: 27210 96818
ΠΡΟΣΕΧΕΙΣ ΕΚΔΗΛΩΣΕΙΣ
ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΙΣ 10:30
Δημόσια Κεντρική Βιβλιοθήκη Καλαμάτας
![Δημόσια Κεντρική Βιβλιοθήκη Καλαμάτας-Καλοκαιρινή Εκστρατεία Ανάγνωσης και Δημιουργικότητας](https://messinia.mobi/media/images/1/19-95000/XS/article-8750-95661.XS.jpg)
Δημόσια Κεντρική Βιβλιοθήκη Καλαμάτας-Καλοκαιρινή Εκστρατεία Ανάγνωσης και Δημιουργικότητας
ΔΡΩΜΕΝΑ