La Barista Lemonita-Καφετέρια
Αξίζει να ξεκινήσεις την ημέρα σου κάνοντας μία στάση σε μέρη όπου δίνουν σημασία στην ποιότητα του καφέ. Και η ποιότητα του καφέ είναι το πρώτο πράγμα που δίνουν σημασία στο “La Barista Lemonita”.
Μερικές φορές αρκούν μια αξιοπρεπής μηχανή καφέ και μία βιτρίνα με λιχουδιές ημέρας για να στηθεί ένα σημείο που θα γίνει το σημείο αναφοράς για τα πρωινά σας. Αν αυτό συνδυάζεται και με την κεντρική πλατεία της Πύλου, τότε το πράγμα διευκολύνεται ακόμα περισσότερο είτε τρέχεις για τις υποχρεώσεις της ημέρας, έχεις βρει για βολτούλα, έχεις μία συνάντηση.
Οι ιδιοκτήτες του “La Barista Lemonita” συνδυάζουν blend και μονοποικιλιακούς καφέδες της KIMBO με νόστιμα σνακ για πρωινό, γλυκά ή αλμυρά, όπως μπακέτες, σφολιάτες, ντόνατ, πάντα ταιριαστά με τον καφέ που θα σου σερβίρουν. Και που μπορείς να αγοράσεις και να φτιάξεις και στο σπίτι σου ή στη δουλειά όταν δεν μπορείς να περάσεις από το “La Barista Lemonita”.
Ο KIMBO Espresso, αφιερωμένος σε πραγματικούς γευσιγνώστες, ξυπνά όλες τις αισθήσεις: η ακαταμάχητη πυκνή χρυσή κρέμα, το πλήρες και συμπαγές σώμα, η καλά ισορροπημένη γεύση του αγγίζουν βελούδινα τον ουρανίσκο. Το έντονο, διάχυτο άρωμα συμπληρώνει τη μαγεία των μικρών στιγμών απόλαυσης κατά τη διάρκεια της ημέρας. Στο “La Barista Lemonita” μπορείτε να το βρείτε σε διάφορες συσκευασίες για να μην σου λείψει ποτέ.
“La Barista Lemonita”. Το σημείο που ο “καλός” καφές έχει την έδρα του στην Πύλο.
ΔΕΥΤΕΡΑ | 06:00 - 23:00 |
ΤΡΙΤΗ | 06:00 - 23:00 |
ΤΕΤΑΡΤΗ | 06:00 - 23:00 |
ΠΕΜΠΤΗ | 06:00 - 23:00 |
ΠΑΡΑΣΚΕΥΗ | 06:00 - 23:00 |
ΣΑΒΒΑΤΟ | 06:00 - 23:00 |
ΚΥΡΙΑΚΗ | 06:00 - 23:00 |