Πολιτιστικός Σύλλογος «Οι Φίλοι της Μεσσήνης»
![Πολιτιστικός Σύλλογος «Οι Φίλοι της Μεσσήνης»](https://messinia.mobi/media/images/1.618/16-80000/article-7459-81109.jpg)
Ο Πολιτιστικός Σύλλογος «Οι Φίλοι της Μεσσήνης» διοργανώνει τμήματα χορού (παραδοσιακοί, Latin, Oriental, Hip-Hop κ.α.) για όλες τις ηλικίες, καθώς και χορευτικές βραδιές γεμάτες ρυθμό και μουσική.
Παράλληλα, ο Σύλλογος συμμετέχει σε πολλές εκδηλώσεις πολιτιστικού, ιστορικού και λαογραφικού περιεχομένου, όπως είναι το Καρναβάλι της Μεσσήνης, το Φεστιβάλ Παραδοσιακών Χορών «Γεώργιος Μουτσούλας» και πολλές ακόμη.