Σωματείο Εθελοντών Μεσσήνης «Εθελοντισμός για Όλους»
![Σωματείο Εθελοντών Μεσσήνης «Εθελοντισμός για Όλους»](https://messinia.mobi/media/images/1.618/16-80000/article-7455-81064.jpg)
Το Σωματείο Εθελοντών Μεσσήνης «Εθελοντισμός για Όλους» ιδρύθηκε το 2006 με σκοπό την στήριξη των κοινωνικά ευπαθών ομάδων.
Το Σωματείο Εθελοντών Μεσσήνης διοργανώνει δράσεις, όπως είναι η εθελοντική αιμοδοσία και η συγκέντρωση τροφίμων, ενώ κάθε χρόνο πραγματοποιούνται και διάφορες πολιτιστικές εκδηλώσεις (παρουσίαση βιβλίων, μουσικές βραδιές, εκπαιδευτικές εκδρομές, επισκέψεις σε μουσεία και πολιτιστικούς χώρους).