«Θέατρο Βαγόνι-Αυτοσχέδια Σκηνή»
ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ
Ψαρών 84, Δημοτικό Πάρκο Σιδηροδρόμων Καλαμάτας
Spread the word
![](/images/fb_off.png)
![](/images/tw_off.png)
![«Θέατρο Βαγόνι-Αυτοσχέδια Σκηνή»](https://messinia.mobi/media/images/1.618/16-80000/article-7523-81815.jpg)
Ένα βαγόνι γεμάτο θέατρο από την «Αυτοσχέδια Σκηνή» στο Δημοτικό Πάρκο Σιδηροδρόμων Καλαμάτας. Ένας νέος χώρος τέχνης στην καρδιά της πόλης, ύστερα από παραχώρηση του Δήμου Καλαμάτας.
Στο θέατρο-βαγόνι πραγματοποιούνται θεατρικά εργαστήρια για παιδιά, σεμινάρια θεάτρου για νέους, θεατρικές δραστηριότητες για ενήλικες, εκπαιδευτικά προγράμματα σχολείων, κουκλοθέατρο, αφηγήσεις παραμυθιών, παραστάσεις και άλλες δημιουργικές δράσεις.